Avinžirnių miltų sklindžiai su pomidorais

Autorius
OksanaMi
Įvertinimas
12345
Paruošimo laikas
40 min.
Porcijos
2
Įtraukti į mano valgiaraščius
Pasirinkite valgiaraštį
Kurti naują valgiaraštį
Atšaukti
Išsaugoti
Pašalinti iš mano valgiaraščio
Pasirinkite valgiaraštį
Receptas neįtrauktas į valgiaraštį
Atšaukti
Pašalinti
Aprašymas

Avinžirnių miltai išsiskiria originaliu ir subtiliu skoniu. Savo sudėtyje turi daug angliavandenių, ir, palyginus su kitomis miltų rūšimis – daug baltymų. Ir neturi glitimo bei kviečių. Šie miltai plačiai naudojami artimųjų Rytų ir Indijos virtuvės patiekalams gaminti, tokiems kaip pakoros, laddu.
Šiame recepte pomidorus galima pakeisti paprika, žirneliais. Jei neturite avinžirnių miltų, galite keisti žirnių, tik geriau pamaišyti su kvietiniais, nes žirnių miltų skonis aštresnis nei avinžirnių. Valgyti skaniausia su šviežių daržovių salotomis.

Paruošimo būdas
1

Dideliame dubenyje sumaišome miltus su prieskoniais.

2

Į miltų mišinį pilame mineralinį vandenį (200 ml.) ir gerai išmaišome, kad neliktu gumuliukų. Paliekame pastovėti 10-15 minučių.

3

Smulkiai supjaustome pomidorus, sukapojame žalumynus.

4

Į tešlą dedame pomidorus, žalumynus ir permaišome. Jei tešla per tiršta įpilkite dar vandens. Tešla turėtu gautis tirštoka (panašiai kaip sklindžiams).

5

Keptuvę įkaitiname ant vidutinės ugnies, dedame 1 v.š. ghi. Šaukštu dedame tešlą ir sklindžius apkepame iš abieju pusių iki gražios auksinės spalvos.

6

Sklindžius apšlakstome citrinos sultymis ir tiekiame su šviežių daržovių salotomis. Prie šių sklindžių taip pat tiktu gaivus padažas kaip tzatziki.